SEKITE MUS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE:
Interviu su Lietuvos garbės konsulu Brazilijoje

Interviu su Lietuvos garbės konsulu Brazilijoje Francisco Ricardo Blagevitch

 

“Optimizmas – Brazilijos verslo sėkmės paslaptis”

Tokiais žodžiais su JCI Lietuva projekto “Verslo misija į Braziliją 2013″ komanda pradėjo kalbą Francisco Ricardo Blagevitch, Lietuvos garbės konsulas San Paulo, Brazilijoje. Malonus, energingas, iškalbus verslo atstovas sutiko pasidalinti savo mintimis Vilniaus oro uoste, pakeliui į Frankfurtą. Lietuvoje jis dalyvavo Pasaulio lietuvių ekonomikos forume, Kaune.
„Vadinkite mane tiesiog Francisco.” – paprašė pašnekovas, – „Esu lietuvis, nors mano pavardę dažnai sumaišo su lenkiška. Mano prosenelis buvo Blaževičius. Turiu išsamų giminės medį,” – didžiavosi savo lietuviška kilme pašnekovas, gimęs ir augęs Brazilijoje, o dabar sėkmingai vystantis tarptautinį verslą. Jo įmonė “Asyst International” užsiima įvairiomis IT paslaugomis.
Su Francisco Ricardo Blagevitch susitikome norėdami pristatyti JCI organizuojamą verslo misiją į Braziliją ir paprašyti jo pasidalinti keliomis mintimis apie verslo aplinką tolimoje šalyje, jos kultūrinius skirtumus ir ką rekomenduotų Lietuvos verslo atstovams prieš vykstant į šią šalį.

 

Nebūkite maži savo kalbėsenoje

„Prisiminkite vieną dalyką,” – tvirtai skatino Francisco, -„nebūkite maži savo kalboje. Nenuvertinkite savęs. Visi verslai turi prasidėti nuo kažko. Niekas negimė tobulas. Pradedi, augi, teiki kokybiškas paslaugas ir tai akcentuoji pirkėjams, partneriams. Niekam nebūsi įdomus, jei sakysite „mes maži”, „mūsų nedaug”. Reikia sakyti, kad teikiame kokybiškas paslaugas, mūsų klientai tokie ir tokie,” – patarinėjo pašnekovas.
Šiais laikais kai, informacinės technologijos auga milžinišku tempu, tampa norma, kad vieną dieną esi mažas, o kitą- jau didelis. Francisco mintį puikiai iliustruoja nesena istorija, kai lietuviškos kilmės startuolis „Yplan” gavo 12 milijonų dolerių investiciją. „Verslą pradėjau prieš dvidešimt penkis metus, o šiandien didžiuojuosi 6000 darbuotojų.” – didžiavosi Francisco.

 

Būkite optimistai

Paprašytas įvardinti Lietuvos ir Brazilijos gyventojų kultūrinius skirtumus, Francisco trumpai pagalvojęs ištaria vieną žodį: “Optimizmas!”. Jo teigimu, brazilai pasižymi dideliu optimizmu ir atkakliu darbu. Lietuva turi daug geresnes sąlygas nei Brazilija: „Čia daugiau stiprių universitetų, išplėtotas internetas,”- vardino Lietuvos privalumus pašnekovas, – “Tačiau Lietuvoje pasigendu optimizmo”.
„Brazilija pries dvidešimt metų turėjo 25 % procentų nedarbą, o šiandien turime tik 5%. Tai optimistinio požiūrio į rytojų ir sunkaus bei atkaklaus darbo rezultatas.” – su užsidegimu paskojo Lietuvos garbės konsulas.
„Lietuva ir Brazilija turi dar vieną įdomų panašumą,” – su šypsena pateikė Francisco, – „ Tai šalių teritorijų (nesu tikra, kad taip geriau) forma. Tik pažiūrėkite koks panašumas.”

 

Viešinkite savo darbus – Lietuva gali
„Nors Brazilija yra didelė šalis ir rinka viena didžiausių pasaulyje, norėčiau, kad Brazilijoje būtų daugiau tarptautinių įmonių, kurios kilusios iš Brazilijos. Šioje vietoje Lietuva galėtų atvykti su investiciniais projektais ir savo produkcija. Čia didelės galimybės.” – tikino Francisco.
„Tikiuosi, kad mano, jūsų (JCI Lietuva – E.S.) ir kitų organizacijų pastangomis galėsime stiprinti Lietuvos ir Brazilijos verslo santykius. Tam nėra būtina kažkieno globa “iš aukčiau”. Svarbiausia, kad patys verlsininkai norėtų. Dirbant kryptingai ir atkakliai tikslas bus pasiektas.” – užtikrintai dėstė patyręs verslininkas.
„Lietuvai labai svarbu stiprinti savo žinonumą ne tik Europoje, bet ir kitose pasaulio šalyse. Kuo labiau būsime žinomi, tuo labiau žmonės domėsis siūlomomis paslaugomis ir produkcija bei pačia šalimi.” – dėstė mintis Francisko.
Žinomumo problema Lietuvai yra nemaža. Apie tai aiškiai užsiminė pašnekovas: „Brazilijoje Lietuvos praktiškai niekas nežino. Buvo toks atvejis. Atvyko Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus atidaryti garbės konsulato. Rūpinausi, kad žinaisklaida sužinotų apie tai, pasidomėtų renginiu. Tačiau išgirsdavau klausimą: „O kas ta Lietuva?”. Buvo nemalonu, tačiau tai iššūkis, kurį turėsime įveikti. Lietuvos žinomumo skatinimas yra viena iš mano funkcijų.” – patikslino garbės konsulas.
Susitikimo pabaigoje nusifotografome su garbės konsulu ir padėkojome už malonų bendravimą.

 

Evaldas Stonkus, JCI Lietuva projekto atstovas spaudai

Užsisakykite naujienas: