SEKITE MUS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE:
JCI Lietuva atstovai dalyvavo Nobelio premijos laureato Robert J.Shiller sutikime

Evaldas Stonkus, JCI Sostinė narys

 

Gruodžio 14 dieną, ISM universitete vyko susitikimas su vienu iš 2013 metų Nobelio premijos laureatų ekonomikos srityje, lietuvių kilmės JAV mokslininku, Robert J.Shiller. Kartu su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis bei kviestiniais svečiais susitikime dalyvavo JCI Lietuva atstovai Ieva Šiaudinytė ir Evaldas Stonkus.

 

Susitikimo pradžioje mokslininkui buvo suteiktas ISM universiteto Garbės Profesoriaus vardas. Ceremonija buvo tiesiogiai transliuojama internete ir buvo lydima gausiais susirinkusiųjų aplodismentais.

 

Vėliau Nobelio premijos laureatas dalinosi mintimis apie savo lietuvišką kilmę, gautą Nobelio premiją bei skaitė paskaitą „Finance and the Good Society”. Paskaitoje aptarė būdus, kaip suvaldyti „laukinį kapitalizmą”, kurio pagrindu atsiranda vadinamieji „ekonominiai burbulai”. Vienas sprendimo būdu – skatinti labai daug uždirbančias korporacijas dalį savo finansų skirti nevyriausybiniam sektoriui.  

 

„Pastaroji mintis aktuali daugumai nevyriausybinių organizacijų,- pritarė Ieva Šiaudinytė, – jei labai pelningai dirbančios įmonės aktyviau remtų socialines iniciatyvas, į visuomenės gerovę orientuotą verslą, tai padėtų ir gyventojams, ir joms pačioms kurti tvarią aplinką”.

 

Po renginio dalyviai galėjo prieiti ir trumpai pabendrauti su Nobelio premijos laureatu. Daugumai jis paliko šilto ir maloniai bendraujančio mokslininko įvaizdį.

 

Nobelio_RobertJShiller_sutikimas_ISM_2013-12-14 14.09.25

 

JCI Lietuva fotografija. Nobelio premijos laureato sutikimas. 

2013-12-14, ISM universitetas, Vilnius.

Užsisakykite naujienas: