SEKITE MUS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE:
Prisiminimai apie JCI pasaulio prezidentės Chiara Milani vizitą Vilniuje

Evaldas Stonkus, JCI Sostinė narys

 

Lapkričio 26-27 dienomis Vilniuje lankėsi JCI pasaulio prezidentė Chiara Milani (Italija) (biografinį video galite pažiūrėti čia: http://www.youtube.com/watch?v=201kQImFHxY ). Tai pirmas kartas JCI Lietuva istorijoje, kai organizacijos lyderė lankėsi Lietuvoje ir tai trečia moteris JCI prezidentė apskritai. Šia iškilminga proga JCI iniciatyvinė grupė organizavo apsilankymą Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre, su kuria buvo įgyvendintas projektas „Matyk svajonę”, su organizacija partnere AIESEC ir susitikimus su aktyviais organizacijos nariais bei visuomene. 

 

JCI pasaulio prezidentė Chiara Milani lankydamasi Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre su JCI „Matyk svajonę” projekto vadove Milda Lukaševičiene džiaugėsi galėdama matyti laimingus vaikus, kuriems padovanotas žaidimų namelis. „Šio projekto kilnumas ir laimingi vaikinai privertė mane susigraudinti”, – atviravo p. Chiara minėdama, kad tokie projektai stiprina visuomenę.

 

Prezidentė matydama projekto vadovės nuoširdumą ir suprasdama p. Mildos Lukaševičienės norą būti JCI nare, priėmėme inauguracijos priesaiką ir net padovanojo savo JCI ženklelį naujajai narei. Visa tai įvyko susitikimo metu su aktyviais JCI nariais bei visuomene, transliuojant tai interneto žiūrovams.  

 

Susitikime su JCI partneriais AIESEC, prezidentė minėjo, kad malonu matyti kad ir Lietuvoje ši partnerystė vystoma. Dalindamasi JCI vertybių reikšme, JCI organizacijos siekiu apjungti tris pagrindinius valstybės ramsčius (verslą, valdžią ir aktyvius piliečius) minėjo, kad tik prisiimdami asmeninę atsakomybę už savo aplinką galėsime įgyvendinti JCI siekius kurti tvarią visuomenę.

 

Pagrindinis įvykis buvo susitikimas su visuomene bei aktyviais JCI nariais Vilniaus ISM universitete. Čia p. Chiara kalbėjo apie JCI vertybes, savo kelią į JCI prezidentės poziciją, esamas atsakomybes ir iššūkius, kurie kilo dirbant šį darbą. P. Chiara JCI kalbėjo ir apie organizacijos iššūkius su kuriais tenka susidurti jos nariams visame pasaulyje. Taip pat pasidalino pavyzdžiais, kaip JCI įgyvendina savo vertybes kasdieninėje veikloje. Įsimintina JCI Japonijos veikla po Cunamio (2011 m. kovą). Jos rodytas video (galima pasižiūrėti Youtube tinklapyje:http://www.youtube.com/watch?v=SV27F4jJ5kc ) sugraudino dalyvius. Tai puikus pavyzdys, kaip turi reaguoti į šalį aplankiusias negandas JCI nariai.

 

JCI prezidentė skatino Lietuvos jaunimą pasimokyti iš praeities klaidų, kurias padarė kiti: “Šalyje, į kurią JCI atkeliavo po Berlyno sienos griūties, kur jauni žmonės labai siekia būti turtingais yra labai svarbu pasimokyti iš kitų šalių, kurios išmoko savo pamokas… Galite turėti sveiką verslą, tik sukūrę sveiką visuomenę. Tik dirbdami ranka rankon, apjungę visus visuomenės sektorius, mes galime kurti tvarią įtaką”.

 

Apibendrindama vizitą, p.Chiara akcentavo, kad JCI Lietuva nariai ir toliau turėtų orientuotis į tvarius projektus, kurie turėtų ilgalaikį poveikį visuomenei. „Mokymai ir socialiniai projektai yra labai svarbūs. Tačiau dar svarbiau, kad vykdoma veikla turėtų ilgalaikį poveikį visuomenei. Mūsų tikslas yra įgalinti jaunus ir aktyvius žmones įgyvendinti teigiamus pokyčius visuomenėje”-pažymėjo p. Chiara. 

 

Prezidentė išvyko palikdama mus su “Dare to Act” šūkiu, paskatinimu išdrįsti prisiimti atsakomybę už tvarios aplinkos kūrimą. 

 

JCI_pasaulio_prezidentes_sutikimas

Užsisakykite naujienas: