Žaliasis projektas

Žaliasis projektas — 2010 metais JCI Sostinė pradėtas projektas, taip pat tęsiamas JCI Kaunas, kuriuo siekiama šviesti Lietuvos visuomenę klimato kaitos ir ekologijos temomis, skatinti Lietuvos visuomenės narius imtis aktyvių veiksmų klimato kaitos ir ekologijos problemoms spręsti.

2010-2011 metais Kaune buvo įgyvendintas ,,Žaliasis projektas“

Šio projekto tikslai:

  •   Šviesti visuomenę ekologijos ir atsakingo vartojimo temomis;
  •   Keisti požiūrį į mus supančią gamtą ir jos problemas;
  •   Skatinti visuomenės narius imtis aktyvių veiksmų ekologijos problemoms spręsti.

Atviri seminarai suaugusiesiems, pamokos mokyklose ir sporto renginys ,,Žalioji nuotykių trasa“ susilaukė nemažo kauniečių susidomėjimo. Galime didžiuotis, kad nedidelė 5 žmonių komanda surengė 2 seminarus, 12 interaktyvių pamokų ir vienos dienos trukmės aktyvų renginį ,,Žalioji nuotykių trasa“ Kauno VDU Botanikos sode.

Pamokos mokyklose: ,,Žaliojo projekto“ komanda ir savanoriai lankėsi Kauno Jėzuitų, S. Dariaus ir S. Girėno, bei Vilkijos gimnazijose. Apsilankymų metu buvo pravestos12 pamokų skirtų 6- 8 klasių moksleiviams, kurių metu jaunas žmogus buvo skatinamas susimąstyti, kaip jie ateityje gali būti draugiškesni gamtai.

Seminarai: Projekto įgyvendinimo laikotarpiu buvo suorganizuoti 2 seminarai tema ,,Ekologiško gyvenimo būdo galimybės“. Pirmasis seminaras buvo skirtas alternatyvaus šiaudinio būsto pristatymui ir praktiškiems patarimams, kaip taupyti elektros energiją. Antrajame seminare buvo pristatomos atliekų rūšiavimo ir alternatyvios saulės energijos panaudojimo temos. Seminaruose lankėsi apie 80 žmonių.

,,Žalioji nuotykių trasa“: Renginys skirtas paminėti Aplinkos apsaugos dieną Kaune. Sulaukėme apie 100 įvairaus amžiaus dalyvių. Sporto renginio metu, dalyviai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su Kauno VDU Botanikos sodu ir ekologija, atlikdami įvairias mūsų komandos paruoštas užduotis. Pačios išradingiausios ir ,,ekologiškiausios“ komandos apdovanotos rėmėjų prizais.