Kad būtum tikru lyderiu – neturi būti super herojumi

„Šiandienos lyderystė peržengia susikurtus barjerus, griauna stereotipus ir parodo, kad norint tapti tikru lyderiu neužtenka tik skaityti ir domėtis savišvieta, motyvaciniais kūriniais. Tai įgalina prisiimti atsakomybę už save, savo veiksmus bei komandą, leisti komandai būti proceso ar priimamo sprendimo dalimi“- teigia Vilniuje viešintis tarptautinės jaunimo organizacijos JCI – Junior Chamber International – 2018 m. pasaulio prezidentas Marc Brian Lim. Brian vizitą Lietuvoje pradėjo interaktyviu forumu apie lyderystę bei socialinį įsitraukimą. Forume, kurį moderavo Mindaugas Savickas, taip pat dalyvavo Arnoldas Prancekevičius Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas, Jurgis Dižiulis – visuomeninkas, artistas, BMI (Baltijos vadybos institutas) alumni, Andželika Rusteikienė – organizacijos Junior Achievement vadovė bei Stepas Šafranauskas – nacionalinis 2018-ųjų JCI Lietuva prezidentas, verslininkas. Renginys buvo transliuojamas gyvai ir šiuo metu JCI Lietuva Facebook paskyroje galima pamatyti pilną įrašą.

Brian-Lim-visit_JCI_Vilnius_2018-06-14_-112

Atidarydamas forumą Brian kėlė retorinius klausimus – ką šiandien galime vadinti tikru lyderiu, kaip bėgant metams keitėsi lyderystės sąvoka bei kuo skiriasi šių dienų lyderiai nuo praėjusios kartos.
„Kad būtum tikru lyderiu, neturi būti super herojumi“, – teigia Brian. „Šių dienų lyderystei nebėra svarbu vien tik finansiniai ištekliai, galia, įtaka, išsilavinimas. Šiandienos lyderis turi būti super žmogus, t.y. pasiruošęs paaukoti savo nuomonę bei įsitikinimus vardan komandos, vardan bendro intereso ir gebantis prisitaikyti kiekvienoje situacijoje, kai iš lyderio to reikalaujama. Neretai pasitaiko situacijų, kuomet tikrasis šių dienų lyderis turi būti mokytojas, klausytojas ar netgi mokytis pats“. Plėtodamas šių dienų lyderystės sąvoką Brian rėmėsi ir vienu garsiausių pasaulio kovotojų Bruce Lee mintimi, jog sėkmingas žmogus turi būti lyg vanduo – beformis ir prisitaikantis.

Šių dienų lyderystė yra neatsiejama nuo socialinio įsitraukimo. Gyvename milžiniškų informacijos srautų pasaulyje, kuomet tai, kas atsitiko šiandien, sekančią dieną tampa visai nebesvarbu bei nejautru. Todėl ypatingai svarbu visų pirma sau atsakyti į klausimą „kodėl“. Kodėl tai, ką darau man yra svarbu, kodėl tai turi būti svarbu mano pasekėjams, draugams, kolegoms, komandai?

Arnoldas Pranckevičius, kalbėdamas apie Lietuvos jaunąją kartą nestokojo pozityvių įžvalgų – dabartinė jaunoji karta yra daug labiau entuziastinga, pasitikinti savimi, turinti mažiau kompleksų, nebijanti garsiai kalbėti apie rūpimas problemas ir vis dar suvokianti Lietuvos istorinį naratyvą ir tai, kaip tai laikui bėgant atsiliepė tautiniam tapatumui, visuomeniškumo jausmui.

Jurgis Didžiulis skatino skleisti lyderystę ne tik savo tarpe, tačiau kalbėti apie tai ir su jaunąja karta provincijos mokyklose, universitetuose, skleisti gerąją patirtį. Atlikėjas taip pat akcentavo ir tai, kad mes visi esame socialinės aplinkos suformuoti produktai ir aplinka nesąmoningai primeta modelį, kuriuo turime vadovautis, kokiomis elgesio normomis sekti.

Andželika Rusteikienė akcentavo teigiamo ir įkvepiančio pavyzdžio reikšmę lyderystei bei socialiniam įsitraukimui ypatingai provincijose, kur jaunoji karta neturi tokių plačių galimybių veikti. Anot jos reikia nebijoti imtis atsakomybės ir kurti socialinį gėrį bei palankesnę aplinką visuomenei. Andželika teigia: „kuo anksčiau pradėsi veikti, daryti klaidas, tuo greičiau iš jų pasimokysi, išmoksi pačias svarbiausias pamokas asmeniniam tobulėjimui“.
Jurgis Didžiulis forumą vainikavo patarimu, jog kiekviena veikla, kuria užsiimti, turi būti atlikta su didžiausia aistra. Tai yra pats tiesiausias kelias į sėkmę!


JCI Pasaulio prezidentas Marc Brian Lim toliau tęsia vizitą Lietuvoje – birželio 15 d. jis lankysis Kaune, kur dalyvaus susitikime su Kauno miesto nevyriausybinių organizacijų nariais ir diskutuos tema: Kodėl reikia būti lyderiu ir kaip tokiu tapti. Birželio 16 d. Marc Brian Lim Panevėžyje atidarys labdaros, paramos, sportišką, aktyvų ir tradicinį renginį – JCI Challenge bei susitiks su šio miesto savanoriais.