Patriko Pilybo įspūdžiai iš JCI Nordic akademijos

„Rugpjūčio 24-27 dienomis dalyvavau JCI Nordic akademijoje, kuri vyko Suomijoje. Tai yra akademija, skirta Nordic šalių grupei (kuriai priklauso Lietuva, Latvija, Estija, Suomija, Švedija, Norvegija, Danija ir Islandija) stiprinti bendruomeniškumą, tobulinti lyderiškumo įgūdžius ir suteikti daugiau informacijos apie JCI tarptautinę praktiką. Turėjome mokymus apie žmonių psichologiją, veikimą nacionalinėje valdyboje, dalinomės patirtimi apie JCI veiklą kiekvienoje šalyje. Akademijos intensyvumas buvo vidutinis (mažesnis nei JCI Europos akademijoje).  Manau, šį akademija yra reikalinga kiekvienam nacionalinės valdybos nariui, nes tai sukuria puikų tarptautinės bendruomenės jausmą ir leidžia susipažinti su kaimyninių šalių nacionalinės valdybos nariais. Tarptautiškumas yra viena didžiausių JCI organizacijos privalumų, o ši akademija yra puikus būdas pasinaudoti šiuo privalumu.

 

Grįžau tik su teigiamais įspūdžiais. Suomijos JCI organizacija yra labai stipri (daugiau nei 2000 aktyvių narių) ir tai tikrai matosi matant, kaip jie organizuoja renginius. Akademija buvo puikiai suorganizuota, parodytas didelis svetingumas. Nuo tada, kai išlipau iš lėktuvo, iki tol, kol reikėjo išvykti, man nereikėjo niekuo rūpintis, nes visa tai jau buvo apgalvota (transportas, vaišės, informacija). Po tokios akademijos visiems rekomenduočiau aplankyti JCI Suomiją, nes entuziastingi JCI nariai sukuria puikią atmosferą bendrauti, pažinti jų šalį ir mokytis.

 

Akademija vyko Baltijos jūros saloje, kurioje mes turėjome išnuomotą vilą ant jūros kranto, su mokymų erdve, dviviečiais kambariais, dviem pirtimis, erdviu kubilu lauke. Visa aplinka tiesiog dvelkė ramybe. Miškas, jūra, netoliese esanti kavinukė – visa tai sudarė įspūdį, kad atvažiavau į puikiausią atostogų kurortą. Tokioje vietoje su puikiais žmonėmis laikas eina labai greitai, todėl nesinorėjo išplaukti į žemyną.

 

Taigi, tikrai linkiu visiems, kurie turės galimybę važiuoti į JCI Nordic akademiją, ja pasinaudoti”, – sako JCI Kauno narys Patrikas Pilybas.