Tarp 30-ies Šiaurės šalių jaunųjų verslininkų – net penki lietuviai

JCI Lietuva informacija

 

 

„30 verslininkų iki 30-imt metų“ (angl. „30 under 30“) – tai prestižinis inovatyviausių ir sėkmingiausių jaunų verslininkų sąrašas, sudaromas kiekvienais metais visame pasaulyje. Šį Skandinavijos ir Baltijos šalių sąrašą kasmet sudaro Šiaurės šalių verslo forumas – įkvepiančių idėjų, priemonių ir verslo kontaktų platforma Šiaurės šalims.

 

„2011 metais rinkome iškiliausius verslo žinovus Suomijoje, 2012-aisiais – jau visame Šiaurės šalių regione. Šiemet siekiame įvertinti jaunesnės kartos verslumą, iniciatyvas tų jaunų žmonių, kurie turi ką parodyti ir gali vesti į priekį. Galiausiai mums pavyko sudaryti trisdešimtuką verslininkų iki 30-ties metų iš tokių šalių kaip Suomija, Švedija, Norvegija, Islandija, Danija, Estija, Latvija, Lietuva ir Rusija“, – sako Šiaurės šalių verslo forumo (Nordic Business Forum) vadovas ir įkūrėjas Hans-Peter Siefen.

 

Šiaurės šalių verslo forumas šia apžvalga siekia supažindinti su jaunais verslininkais iki 30 metų amžiaus sukūrusiais ir sėkmingai vystančiais savo verslą šiame regione, o ypač Baltijos šalyse, bei juos pristatyti kasmetiniame verslo lyderių renginyje. Lietuvos atstovų rinkimus inicijavo asociacija „JCI Lietuva“.

 

„JCI Lietuva“ priklauso tarptautiniam jaunų, aktyvių ir verslių piliečių tinklui, skatinančiam ir įgyvendinančiam atsakingo verslo, socialinius, asmeninio tobulėjimo projektus. Šis globalus tinklas – tai verslo kontaktų ir galimybių tinklas visame pasaulyje.

 

Asociacijos prezidentės Loreta Pivoriūnaitės sudarytai vertinimo komisijai buvo pateikta 30 sėkmingų Lietuvos verslininkų iki 30 metų kandidatūrų. Kandidatai buvo vertinami pagal vykdomo verslo prasmingumą, verslo idėjos originalumą, praktiškumą ir sklaidą, taip pat tarptautinę perspektyvą, atsakomybę už savo veiksmus. Komisija atrinko penkis Lietuvos atstovus, kurie pateko į Šiaurės šalių verslo jaunų žmonių iki 30 metų trisdešimtuką.

 

Greta tokių verslininkų kaip Rusijos kompanijos „Vkontakte“, Danijos „Onfone“, Suomijos „DealDash“ atstovai ar Estijos ministras Švietimui ir tyrimams, rikiuojasi ir šie lietuviai:

 

Daumantas Dvilinskas – „TransferGo“ vadovas. „TransferGo“ – tai tarptautinių pervedimų bendrovė, leidžianti siųsti pinigus iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą pigiau ir paprasčiau nei tradiciniai bankai.

 

Milda Mitkutė – „Vinted“ drabužių mainų projekto, Lietuvoje veikiančio „manodrabuziai.lt“ vardu, vadovė.

 

Rokas Tamošiūnas – „Startup Highway“ naujų verslų akseleratoriaus įkūrėjas ir vadovas.

 

Robertas Kalinkinas – vienas žinomiausių naujosios kartos drabužių dizainerių Lietuvoje, mados namų „Robert Kalinkin“, valdančių tris nuosavas parduotuves, įkūrėjas.

 

Dovydas Duoblys – „Solid Supply“ vadovas. Ši įmonė įgyvendina parduotuvių baldų, prekybinės įrangos bei viešųjų erdvių įrengimo projektus.

 

Tarptautinio trisdešimtuko vertinimo komisiją sudarė atstovai iš 21 organizacijos. JCI organizacija į komisijos sudėtį pakviesta dviejose šalyse – Estijoje ir Lietuvoje. „Vertiname JCI indėlį į atrankos procesą – gebėjimą indentifkuoti jaunus, verslius lyderius ir juos parodyti pasauliui“ – priduria p. Hans-Peter Siefen.

 

Papildoma informacija