„Ženk pirmą žingsnį“

„JCI Kaunas“ Tarptautinės savanorių dienos proga nutarė kauniečius paskatinti žengti pirmą žingsnį savanorystėje su projektu „Ženk pirmą žingsnį“.

Norintys save išbandyti savanorystėje galėjo pasirinkti savanoriškos veiklos sritį: darbą su vaikais dienos centruose, maisto rūšiavimą skurstantiems, vienišų žmonių lankymą namuose, pagalbą vargšų valgykloje ar senelių namuose. Projekto šūkis „Būk savanoriu nors vieną dieną!“ skatino visuomenės narius pabandyti pabūti savanoriu trumpam laikui, nesibaiminant įsipareigojimų ilgalaikei veiklai.

Užsiregistravę projekte „Ženk pirmą žingsnį“ savanoriai dalyvavo pažintiniuose susitikimuose su Senamiesčio vaikų dienos centro, Maisto banko ir Vargšų valgyklos atstovais. Susitikimų metu organizacijų vadovai supažindino savanorius su vykdoma veikla, savanoriai pristatė savo galimybes ir lūkesčius, buvo sudaromi tolimesnio savanoriavimo grafikai.

Kai kurie pažintinių susitikimų metu dar dvejojo, ar yra pasiruošę būti savanoriais, dauguma dalyvių savanoriavo iškart po susitikimų su organizacijomis, o dalis „nėrė“ į savanorišką veiklą.