JA ir JCI Sostinė mentorystės projektas

Kas tai yra?

Aktyviai prisidedame prie „Junior Achievement“ organizuotos mentorystės programos. 

Įsivaizduokime situaciją, kur būrys jaunų žmonių susirenka į virtualų kambarį ne pažiūrėti „Netflix“ ar pažaisti kompiuterinių žaidimų, o atrasti naujų požiūrio kampų, išbandyti naujų praktikų, geriau pažinti „suaugusiųjų pasaulio“ bei pasiklausyti JCI Mentoriaus — tai ir yra mentorystės projektas.

Kartu su JCI mentoriais moksleiviai dalyvauja nuolatinio mokymosi procese: jų žinios apie gyvenimą, komandiškumą, savęs ir kitų pažinimą bei verslą auga tarsi medis.

Kaip tai vyksta?
Geriausia demonstracija — realios sėkmės istorijos: 

2020 metais Mentorystės projekte dalyvavę moksleivių komandos “Goatrip” ir “SMART” – Lietuvos “Junior Achievement” verslumo programos dalyviai, išsiskyrę savo inovatyviais sprendimais.

Šaunioji moksleivių komanda „Goatrip“ sukūrė inovatyvią programėlę Kauno miestui, padedančią atrasti įdomius pažintinius objektus tiek vietiniams, tiek keliautojams iš svetur. Mentoriai Jūratė Jurginytė ir Viktoras Šerys dirbo su moksleiviais keletą mėnesių, savo patirtimi padėjo susidėlioti aiškesnę strategiją bei paruošti komunikacijos turinį reikiamoms institucijoms. Toliau komanda vysto pačią programėlę (IT darbai) ir plečia turinį.

Komandai SMART mentorystės pagalba dalinosi Mažvydas Puidokas. Ši jaunoji bendrovė įkurta dviejų moksleivių merginų iš Pabradės, kuri įtraukė VU studentus programuotojus, kad galėtų sukurti laiko taupymo programėlę (aplikaciją). Šios programėlės funkcija skirta moksleiviams ir mokytojams, dalintis savo interesais bei poreikiais, pranešti apie papildomas konsultacijas, būrelius ar fakultatyvus. Programa parengta integravimui su mokyklose naudojamais elektroniniais dienynais.

Mentorystė padeda sustiprinti ryšį su jaunaisiais Lietuvos lyderiais, kurie jau šiandien savo inovacijomis kuria gražesnę ir aktyvesnę Lietuvą.

Ką tau gali atnešti dalyvavimas JCI Mentorystės projekte?

  • Pasisemsi patirties iš JCI mentoriaus — tai yra daug efektyviau ir greičiau nei mokytis iš savo klaidų.
  • Iš kuklaus ir tylaus moksleivio tapsi laisvai bendraujančiu žmogumi.
  • Iš drovios, prisitaikančios „pilkos pelytės“ tapsi drąsiu nuotykių ieškotoju!
  • Susirasi naujų asmeninių bei verslo kontaktų.

Tegul JCI mentorius bus tavo vedlys, o JCI — tavo žaidimų ir treniruočių aikštelė, kurioje gali be baimės ruoštis tikriems gyvenimo iššūkiams!