Pirmoji JCI Kaunas ir Baltijos Koučingo Centro organizuojama Karjeros ir koučingo konferencija, kurioje susirinko per 300 dalyvių norinčių geriau pažinti save bei sąmoningai priimti sprendimus, kurie lems asmeninio gyvenimo ir karjeros kelio takus bei takelius.
Karjeros ir koučingo konferencija skirta 10-12 klasių moksleiviams, 1-4 kurso studentams bei visiems suaugusiesiems, darantiems tiesioginę ar netiesioginę įtaką jauno žmogaus karjeros sprendimams (t.y. tėvams ir globėjams, mokytojams ir dėstytojams, jaunimo darbuotojams).
Pagrindinis konferencijos tikslas – supažindinti dalyvius su karjeros planavimo ir jos valdymo, koučingo ir karjeros konsultavimo sampratomis, taip prisidedant prie dalyvių asmeninės karjeros valdymo įgūdžių tobulinimo. Konferencijos dalyviai turės išskirtinę galimybę praktinių sesijų metu išsiaiškinti savo pasirinkimų svarbą ir jų įtaką asmeninei karjerai, taip pat, užmegzti naujus ryšius su bendraminčiais iš skirtingų sektorių ar net rasti partnerių ateities iniciatyvoms įgyvendinti.
Idėja suorganizuoti tokią konferenciją tikrai nekilo spontaniškai, sako konferencijos sumanytoja ir organizatorė Monika Valentaitė. „Norime jaunimui atverti akis į galimybių neribotumą ir paprašyti suaugusių leisti jaunimui patiems priimti sprendimus patariant, tačiau neperšant savo nuomonės. Toks ir yra pagrindinis šio renginio tikslas – informuoti ir paskatinti apie karjerą pagalvoti dar sėdint mokyklos suole“.
Raktas į karjeros sėkmę – motyvacija
Pirmojoje konferencijos dalyje dalyvių laukė trys informatyvūs pranešimai, kurie padėjo atrasti atsakymus į šiuos klausimus: Kas yra karjera? Kaip karjeros konsultantas ir koučingas gali padėti ieškant atsakymų?
Pirmoji konferencijos pranešėja tuometinė „JCI Lietuva“ Prezidentė Loreta Pivoriūnaitė pristatė kaip kilo idėja organizuoti tokią konferenciją, atskleidė šiuolaikinės karjeros pasirinkimo svarbą ir akcentavo karjeros plano sudarymo svarbą.
Vėliau perdavusi žodį antrajam lektoriui Grantui Pažėrai, kuris savo pranešimą pradėjo nuotaikingai – dalyviams surengė „mankštelę“, kurios metus dalyviai ne tik prasimankštino, bet ir smagiai nusiteikę sužinojo daugiau apie karjeros konsultavimo naudą renkantis savo profesiją, bei jau pranešimo pabaigoje visi dalyviai turėjo pasižadėti, jog jau tą patį vakarą pradės kurti savo karjeros planą.
Paskutinis pranešėjas „Baltijos Koučingo Centro“ vadovas Povilas Petrauskas, trumpai supažindino dalyvius su koučingu ir jo nauda ieškant atsakymų. Povilas Petrauskas atskleidė, jog pokyčiai prasideda nuo mūsų vidinės motyvacijos, kurios turime visi ir tik nuo mūsų priklauso ar ja mes pasinaudosime siekdami savo tikslo ar ne.
Antrojoje dalyje konferencijos dalyviai buvo išskirstyti į praktines grupes. Kiekvienas dalyvis galėjo sudalyvauti keturiose skirtingose sesijose. Sesijų tematika skyrėsi– vienos buvo aktualios tik moksleiviams, kitos tik studentams, trečios tik tėvams ar tik mokytojams, karjeros ir /ar koučingo specialistams .
Praktinėse sesijose dalyvių laukė susitikimai su tokiais specialistais kaip Robertas Lapkauskas, Laurynas Pečkaitis, Danguolė Kraskauskienė, Irma Liubertienė, Grandas Pažėra ir kitais.
Kaip padėti jaunimui atrasti savo karjeros kelią?
Konferencijoje buvo galima pamatyti ne tik gausų jaunuolių būrį, bet ir aktyviai dalyvaujančius suaugusiuosius, kurie dalyvavo konferencijoje vedini klausimo – kaip padėti jaunimui atrasti savo karjeros kelią. Mokytojai ir tėvai sužinojo, kokie metodai nepakenktų, o priešingai – padėtų jaunuoliams atrasti savo pašaukimą, išsigryninti tikruosius norus bei išsikelti tikslingus uždavinius sėkmingos ateities link.
Antrąją konferencijos dieną karjeros ir koučingo specialistai susirinko į darbinės patirties dalybas ir diskusijai apie karjeros konsultavimo bei karjeros koučingo metodikų derinimą. Specialistai nekantravo užmegzti naujus ryšius su bendraminčiais iš skirtingų sektorių ar net rasti partnerių ateities iniciatyvoms įgyvendinti.