Lietuvių įspūdžiai iš JCI Europos konferencijos 2017 Bazelyje

Gegužės 24 – 27 dienomis Bazelyje, Šveicarijoje įvykęs vienas didžiausių JCI renginių Europos konferencija 2017 paliko neišdildomus įspūdžius lietuvių delegacijai. JCI Lietuvos nariai ne tik aplankė naują šalį, bet ir pasisėmė motyvacijos, susipažino su puikiais lyderiais bei parsivežė didžiausią kupstą įdomių pasakojimų, nuotraukų ir idėjų! Apie JCI Europos konferenciją pasakoja 2017 m. JCI Lietuvos prezidentė Edita Smindriūnaitė, Vykdantysis viceprezidentas Stepas Šafranauskas ir JCI Sostinės narys Tomas Koncius, dalyvavęs ne tik Europos konferencijoje, bet ir viešojo kalbėjimo čempionate.

 

 

18697940_1566303630049233_695797848_o

 

 

Edita Smindriūnaitė: „Grįžau įkvėpta ir pakylėta“

Kas labiausiai patiko Europos konferencijoje?

Šiais metais teko derinti pareigas ir pramogas, tai girdėjau ne visas pranešėjų kalbas, o iš tų, ką girdėjau, man labiausiai patiko Bertrand Piccard. Jo gyvenimo istorija – tai pavyzdys, kad nėra neįmanomų dalykų. Yra sakoma „Only the sky is a limit“. Šiam žmogui ir dangus ne limitas ir tai įkvepia!

Išskirtinai noriu pabrėžti, jog viena geriausių ir įdomiausių dalių – tai konferencijos asamblėjos, kuriose priiminėjome sprendimus, išklausėme tarpinius veiklos rezultatus ir pamatėme kandidatų prisistatymus. Ypač gera buvo kandidato į JCI Prezidentus Brian Lim prisistatymo kalba.

Ką parsivežei iš šios kelionės?

Buvau išvykusi lygiai 7 dienas. Nuo pirmadienio iki sekmadienio. Grįžau įkvėpta ir pakylėta. Kelionė suteikė visą kompleksą – puikų vasarišką orą, turiningas atostogas, nuostabų laiką, seniai matytus ir naujus draugus.

Kodėl verta dalyvauti tokiuose renginiuose?

Dalyvauti dideliuose JCI tarptautiniuose renginiuose verta, nes:

  1. Supranti, kad JCI – tai didžiulė pasaulio organizacija;
  2. Bendrauji ir susirandi naujų draugų, bendraminčių;
  3. Pasisemi įvairiausių idėjų tiek organizacijos veiklai, tiek asmeniniam ir darbo gyvenimui;

 

20170525_125529_su 2001 m. JCI presidentu

 

 

Stepas Šafranauskas: „Kelionė išties buvo turininga“

Kaip praėjo kelionė į JCI Europos konferenciją?

Kelionė iš viso truko dvi savaites. Kadangi nusprendėm automobiliu vykti kartu su šeima ir dar pasiimti abi mamas, tai derinau visuomeninius, šeimyninius ir laisvalaikio reikalus. Nors jaučiausi ganėtinai pavargęs, kelionė išties buvo turininga ir įspūdžiai įvairūs. Sudalyvavau visoje oficialioje JCI Europos konferencijos programoje (Nordic šalių susitikime, generalinėse asamblėjose, atidarymo ir iškilmingame Gala vakare), išklausiau pranešimų ir nuėjau į porą seminarų, su Lietuvos bei kitų šalių atstovais aptariau aktualius JCI Lietuvos klausimus ir reikalingus pokyčius, o taip pat pavyko kartu su sūnumi nueiti į įdomiuosius Jaunųjų atradėjų užsiėmimus. Kartu ši išvyka man ir atostogos – gyvenome Prancūzų šeimoje, aplankėme žavius miestelius, kilome į kalnus, o aš net atradau laiko pažvejoti.

Įspūdingiausia nauja pažintis.

„Netikėčiausia“ nauja pažintis – tai lietuvaitė Rūta, kuri atstovauja JCI Londono skyrių ir ruošiasi kitais metais jame prezidentauti. Ir turbūt ne be jos nuopelnų šis skyrius gavo apdovanojimą kaip šiais metais iškiliausias ir daugiausiai pasiekęs Europoje. Išties džiugu, kai tautiečiai tiek daug pasiekia JCI organizacijoje svetur, o tuo pačiu puikiai atstovauja mūsų šalį.

Ar važiuotum į tokį renginį antrą kartą?

Tiesą sakant, tai jau yra antras JCI renginys Šveicarijoje, kuriame man teko dalyvauti. Tokios konferencijos kaip ši yra ypatingos tuo, jog įgalina siekti daugiau: jei ieškai verslo kontaktų – gauni verslo kontaktus, jei ieškai naujų idėjų – gauni naujas idėjas, jei ieškai naujų pažinčių ir pramogų – gauni naujas pažintis ir pramogas, jei ieškai įkvėpimo ir atsakomybės – gauni įkvėpimą ir atsakomybę.

 

18698751_1565815526764710_1962795985_o

 

 

Tomas Koncius: „Parsivežiau galingą užtaisą pozityvo“

Kas labiausiai patiko JCI Europos konferencijoje?

Labai patiko lyderystės mokymai – „Outer Space“, paremti NASA jau 20 metų naudojama astronautų rengimo kompiuterine programa, kurios pagrindiniai tikslai – efektyvus problemų sprendimas esant stresinėms situacijoms, aiškus komunikavimas su komandos nariais, gebėjimas išlaikyti savo pagrindinę užduotį prioritetu, kai šalia jos vis atsiranda papildomų, nenumatytų užduočių. Mokymai buvo universalūs, naudingi visose gyvenimo situacijose, tiek asmeniniame gyvenime, tiek verslo aplinkoje, tiek siekiant efektyvaus darbo komandoje.

Kitas man labai patikęs dalykas – tai naujos pažintys. Pažinčių buvo daug ir visos jos malonios. Būdamas šiame renginyje galėjau drąsiai ir nesibaimindamas eiti prie bet ko, pradėti pokalbį ir būti tikras, kad bendrauju su įdomiu žmogumi. Jei reiktų išskirti vieną jų, tai gal paminėčiau Prancūzijos Strasbourg skyriaus prezidentę, kuri mielai dalinosi įdėjom ir su didžiuliu entuziazmu skatino imtis veikti.

Kokia yra Šveicarija?

Kadangi didžiąją dalį laiko praleidau konferencijų centre, tai miesto daug nemačiau, tačiau sužavėjo žmonių neabejingumas. Kai su JCI prezidente lūkuriavome prie namo kuriame turėjome apsistoti prie mūsų priėjo mergaitė iš gretimos laiptinės ir puikia anglų kalba pasisiūlė pagelbėti, nors mūsų lūkuriavimo ji ir nesutrumpino, tačiau tikrai nustebino savo neabejingumu.

Ką parsivežei sau iš šios kelionės?

Parsivežiau galingą užtaisą pozityvo, idėjų, kuriomis nekantrauju pasidalinti su aplinkiniais, įkvėpti juos patikėti, kad pokytis yra įmanomas, reikia tik veikti. Manau, kad nėra nei vienos priežasties, kodėl nebūtų verta važiuoti į tokį renginį. Tai buvo  neįkainojama patirtis, patarimai iš verslininkų, pažintys su JCI šalių prezidentais, lyderystės mokymai, priverčiantys patikėti, kad tu gali.

 

18720778_10212052641178666_257595667_o