JCI Lietuva kviečia dalyvauti „Baltoji banga” akcijoje

JCI Lietuva pasisako už tvarios aplinkos kūrimą be šešėlinės ekonomikos.  Viešiname „Baltos bangos” informaciją ir kviečiame dalyvauti akcijoje:

 

 IMG_0868

KONTEKSTAS:
 
Akcijos partnerių VMI duomenimis, 2013 m. Lietuvoje nuslėpta apie 292,7 mln. litų mokesčių. Jau praėjome etapą visuomenei padėti suprasti, kad šešėlis yra problema – dabar klausimas kas iš to. Yra dalis visuomenės, kuri gyvena šešėlyje ir toleruoja tokį gyvenimo būdą. Yra dalis visuomenės, kuri gyvena sąžiningai, bet kreipia dėmesį tik į save ir „užmerkę“ akis nežiūri, kas vyksta aplink juos. Taigi šiemet norime atkreipti dėmesį, ką tie, kam rūpi gali daryti, tam kad keistų aplinką aplink save.
Šia tema kviečiame atlikti ir pastabumo testą.
 
VEIKSMAS:                                    
 
Vienu metu visoje Lietuvoje kviečiame akcijos dalyvius prisidėti šiuo veiksmu: mūsų šalies gyventojams dalinsime renginiui paruoštus lankstinukus, kurio turinyje pateiksime konkrečius patarimus piliečiams apie veiksmus, kurių gali imtis kiekvienas norėdamas mažinti šešėlinę ekonomiką Lietuvoje. Medžiaga šiuo metu ruošiama, bus atspausdinta ir vėliau jums – akcijos dalyviams – perduota (išsiųsta paštu arba galėsite atsiimti Vilniuje)
 
Jeigu matote, kad papildomai norėtumėte organizuoti diskusiją, ar kitą veiklą – rašykite, viskas įmanoma. Diena skirta skaidrumui ir jos metu vyks nemažai renginių.
 
VIETOS:
 
Pagal atsiliepusių akcijos dalyvių pasiūlymus išskirstysime taškus per visą Lietuvą ir pranešime visiems, kas, kur priskirtas pagal jūsų pačių pageidavimus. Pasiūlykite savo vietas, kuriose galėtų vykti veiksmas: pvz. Kaunas, KTU studentų  kiemas. Vietos turėtų būti aktyvios ir ten numatytu laiku turėtų būti žmonių srautas.
 
Pagal pateiktus pasiūlymus jau galite rasti įvairias akcijos vietas svetainėje . Visas naujienas skelbsime  Facebook puslapyje.
 
LAIKAS:
 
Nuo 8 iki 9 val. ryto, priklausomai nuo miesto galite pradėti šiek tiek anksčiau, užtrukti ilgiau.
 
APRANGA:
 
Šiemet visus akcijos dalyvius kviečiame apsirengti savo baltais marškinėliais. Taip pat užsiregistravusiems dalyviams atsiųsime marškinėlių eskizą su akcijos atributais spaudai, jeigu turėsite galimybę padaryti spaudos darbus – bus dar gražiau.
 
REGISTRUOKITĖS į renginį čia.
 
Jūsų klausimų, papildomų minčių visada laukiame.
Visiems užsiregistravusiems bus siųnčiama papildoma informacija, apie vietas, veiklas, viešinimą ir veiksmus!